KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15443052
nr 1544 3052
Olle Raap
(1919-2012), Sverige
Oljemålning, Landskap med man. Signerad. Olja på duk, 87x114 cm, yttermått inklusive ram: 92x118 cm
Olof, Olle, Raap, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1919, död 2012 i Ljusterö.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 maj 2023
kl 19:21:38
25/5 23:18:47
Olle Raap
Läs mer om Olle Raap